Folia typu Super POLYNUM (Onduterm XL) - termoizolacja XXI wieku - 92% odbitego promieniowania cieplnego - odpowiada 5 cm wełny i zastępuje paroizolacjęSposoby przenoszenia ciepła (energii cieplnej)


Przewodzenie - przepływ energii cieplnej poprzez stale stykające się ze sobą cząsteczki. Zjawisko to zachodzi w ciałach stałych oraz pomiędzy nimi jeśli istnieje ich fizyczny kontakt. Zasadniczo im bardziej zwarty jest materiał tym szybszy jest przepływ ciepła. Beton o strukturze zwartej przewodzi ciepło szybciej niż drewno.


Konwekcja - przepływ energii cieplnej poprzez ruch cząsteczek . Zjawisko to zachodzi w cieczach i gazach. Przykładem może być powietrze. Cząsteczki powietrza posiadają zdolność przejmowania ciepła. Ogrzane cząsteczki podążają w górę by oddać ciepło i po ochłodzeniu opaść. Przykładem konwekcji wymuszonej jest instalacja centralnego ogrzewania


Promieniowanie - przepływ energii cieplnej poprzez emisję fal elektromagnetycznych. Zjawisko to zachodzi pomiędzy powierzchniami ciał o różnej temperaturze bez ich fizycznego kontaktu. Promieniowanie tego typu nazywane jest promieniowaniem podczerwonym . Predkość rozchodzenia się promieni podczerwonych jest równa predkości swiatła. W budynkach około 75% całkowitego przenoszenia energii cieplnej odbywa się poprzez promieniowanie.


2. Przepływ energii cieplnej poprzez zewnętrzne przegrody budynku


Rozmieszczenie przestrzenne promienników Rozkład ciepła

3. Tradycyjne termoizolacje


Tradycyjne termoizolacje (wełna mineralna, styropian, pianka poliuretanowa czy szkło piankowe) ochraniają nasz budynek wykorzystując tzw. efekt gąbki. Tak samo jak gąbka materiały te pochłaniają ogromne ilości energii cieplnej (magazynując ją jednocześnie). Im większa jest grubość tradycyjnej termoizolacji tym więcej ciepła jest w stanie wchłonąć i zatrzymać w sobie zanim zacznie go oddawać otoczeniu.


Co stanie sie jednak, gdy nawet najgrubsza gąbka zostanie nasączona do tego stopnia, że nie będzie już mogła przyjąć więcej wody? OdpowiedŸ jest bardzo prosta - każda spadająca na gąbkę kropla wody spowoduje, że z drugiej jej strony wycieknie taka sama kropla. Skuteczność gśbki jako bariery dla napływających kropli wody spada do zera.


Jedynie produkt odbijąjacy energię cieplną a nie pochłaniający ją jest w stanie prawidłowo zabezpieczyć budynek przed wychładzaniem się zima i przegrzaniem latem.


W przypadku tradycyjnych termoizolacji moment gdy ciepło pochłaniane zacznie uciekać z drugiej strony (w takiej samej ilości) jest tylko kwestią czasu.


Folia typu POLYNUM (Onduterm XL) - odbija 92% energii cieplnej. Energia cieplna jest w stanie penetrować ten materiał w znikomym stopniu (8%).


Współczynnik emisji termicznej


Energia promieniowania cieplnego stanowi do 75% całkowitego przenoszenia ciepła w budynkach. Ciepło powstaje gdy materiał absorbuje (pochłania) energię promieniowania. Każdy materiał może wyemitować (pozbyć się) tylko taką ilość energii ile sam jest w stanie zaabsorbować (pochłonąć)


Zdolność materiału do absorbowania i emisji energii cieplnej nazywana jest współczynnikiem emisji termicznej.


Oto kilka przykładów współczynników emisji termicznej:Im niższy jest współczynnik emisji tym mniejsza jest zdolność materiału do absorpcji oddziaływującego na niego ciepła.


4. Lato - bez izolacji POLYNUMHeating

5. LATO - z termoizolacją typu Super POLYNUM (blokowane aż 92% promieniowania cieplnego)Heating

92% ciepła napływającego latem do budynku jest ciepłem promieniowania


6. Opór cieplny folii typu Super POLYNUM


Folia typu Super POLYNUM (Onduterm XL) jest nowoczesną termoizolacją o grubości 3 mm zbudowaną z polietylenowej folii bąbelkowej wypełnionej powietrzem oklejonej obustronnie folią metalizowaną.


Folia odpowiada 5 cm wełnyOpór cieplny folii typu Super POLYNUM (Onduterm XL) wynosi:


R = 0,63 (m2 x K/W)


Izolacją termiczną typu SUPER POLYNUM możemy ocieplać dachy, ściany oraz podłogi.


Folia termoizolacyjna typu SUPER POLYNUM jest przeznaczona do stosowania w budynkach mieszkalnych, biurowych, handlowych, fabrycznych, magazynowych, rolniczych.


7. Zalety:


Heating
^ powrót do góry

Globalul. Swojczycka 21-41 (wjazd od ul. Marco Polo)
51-504 Wrocław

Tel.:  +48 784936353
Tel.: +48 790440428
Tel.: +48 717255237
info@global-online.pl