Promienniki podczerwieni / ciepła

Nasze elektryczne promienniki podczerwieni to przejaw rewolucyjnej technologii, która wykorzystuje fale świetlne znajdujące się poniżej (łac. infra) czerwonego obszaru widzialnego światła. Są to fale poniżej (łac. infra) fali o najmniejszej częstotliwości, którą jest w stanie zarejestrować ludzkie oko. Największym promiennikiem jest słońce, łatwo więc można sobie wyobrazić, że docierające do osób emitowane przez promiennik podczerwieni ciepło jest równie przyjemne w odczuciu co dotyk promieni słonecznych. Co więcej, energia emitowana przez elektryczne promienniki podczerwieni przechodzi bez strat przez przestrzeń i w całości dociera do osób oraz przedmiotów znajdujących się w polu działania promiennika. Powietrze nie jest przez nią niepotrzebnie ogrzewane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych.

Z tego powodu oferowane przez nas promienniki podczerwieni mogą być wykorzystywane zarówno jako ogrzewanie pomieszczeń, jak i obszaru na zewnątrz, np. ogrodu bądź tarasu.

Dodatkową zaletą promienników podczerwieni jest ich wysoka wydajność. Mogą emitować ciepło na dużą odległość, co jeszcze bardziej zwiększa komfort korzystania z nich. Obecna technologia już przy użyciu jednego promiennika pozwala na ogrzanie aż 12 mkw powierzchni.

Skąd bierze się tak wysoka skuteczność naszych promienników podczerwieni?

Na rynku dostępne są różne rodzaje promienników ciepła, emitujące fale różnej długości: promienniki krótkofalowe, promienniki średniofalowe oraz promienniki długofalowe (panele grzewcze podczerwieni). Różnica pomiędzy nimi wynika z faktu, że mimo tej samej mocy działania emitowane przez nie ciepło ma różne zdolności przenikania przez przestrzeń i jest w różnym stopniu rozpraszane. Spośród nich tylko promienniki krótkofalowe, które oferujemy w firmie Global, są w stanie emitować ukierunkowane ciepło przechodzące bez strat przez przestrzeń, ogrzewające tylko obszar znajdujący się w polu ich działania. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do ogrzewania częściowo, a nawet całkowicie otwartych przestrzeni.

Korzyści z zastosowania promienników ciepła na podczerwień

 • 1. Hale, warsztaty, magazyny

  Dzięki technologii krótkofalowej podczerwieni możliwe jest precyzyjne ogrzewanie wybranych stref lub stanowisk pracy, a co za tym idzie – znacznie obniżenie kosztów ogrzewania.

  Zapewniony jest natychmiastowy komfort cieplny pracownikom przebywającym na określonej powierzchni przy niższej temperaturze powietrza o ok. 4 do 5°C. I to bez konieczności wcześniejszego podgrzewania całego obiektu.

  Duże straty ciepła systemów konwencjonalnych należą już do przeszłości. Żadnego ciepła, które zbędnie gromadzi się pod sufitem hali i które ucieka przez drzwi lub bramy. Szczególnie w dużych halach, gdzie muszą zostać ogrzane precyzyjnie określone obszary pracy lub miejsca, w których ciepło potrzebne jest tylko przez określony czas, można z naszym systemem grzewczym uzyskać duże oszczędności energii.

  Promienniki podczerwieni Global z Wrocławia można zastosować tam, gdzie tkwi największy potencjał oszczędności: w magazynach, halach przemysłowych, przy stanowiskach montażowych lub produkcyjnych, każdego rodzaju warsztatach, w halach sportowych, kościołach a także przy hodowli zwierząt.

 • 2. Klient indywidualny

  Wydłużmy czas, który można miło spędzić na przydomowym tarasie, czy przy grillu. Zastosowanie nowoczesnej technologii podczerwieni sprawia, że nie straszne jest nam wieczorne ochłodzenie – możemy teraz swobodnie biesiadować na zewnątrz, nawet po zapadnięciu zmroku i nastaniu wieczornego chłodu. Krótkofalowe promienniki podczerwieni z łatwością ogrzeją w sposób ukierunkowany i punktowy wskazany przez nas obszar. Wybierzmy tarasowy promiennik podczerwieni i przedłużmy komfort rodzinnego grillowania.

  Elektryczne promienniki podczerwieni spełniają swoją funkcję natychmiast po uruchomieniu, działając od razu na pełnej wydajności. Dzięki temu, że fala cieplna bez strat emitowana jest bezpośrednio do osób przebywających w swoim polu działania, możemy skierować promiennik dokładnie tam, gdzie chcemy. Może to być stół biesiadników lub ogrodowa huśtawka. Z całą pewnością w sekundę po włączeniu zapewnimy ciepło sobie, domownikom i gościom.

  Przydatną cechą jest też jego mobilność – można umieścić go na przenośnym statywie, by stanął właśnie tam, gdzie akurat potrzebujemy ciepła.Wystarczy przedłużacz, by doprowadzić ogrzewanie nawet do miejsc oddalonych od budynków i cieszyć się kojącym ciepłem, tak podobnym do tego, które daje nam słońce.

  W ramach zwiększenia komfortu w czasie zażywania kąpieli możemy zdecydować się także na promiennik podczerwieni do łazienki bądź domowej sauny. To pomieszczenia, w których szczególnie cenimy sobie ciepło, dlatego wymagają utrzymywania wyższej temperatury niż w pozostałych częściach domu czy mieszkania. Oferowane przez nas urządzenia sprawdzą się jako towarzysze długich relaksujących chwil w wannie.

 • 3. Gastronomia

  Restauracje czy hotele chętnie wykorzystują przestrzeń na zewnątrz obiektów, by uprzyjemnić swoim gościom pobyt, zwłaszcza w czasie lata, wiosny czy jesieni. Zdarza się jednak, że niesprzyjająca aura skutecznie udaremnia starania gospodarzy o komfort klientów. Wówczas idealnym rozwiązaniem są nasze tarasowe promienniki podczerwieni. Decydując się na ich zakup, nie musisz uzależniać aranżacji ogródka od temperatury na zewnątrz, ponieważ z powodzeniem ogrzeją dokładnie tę przestrzeń, na której Ci zależy. Dzięki nim Twój lokal może wyróżnić się spośród konkurencji i być częściej wybieranym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Zadowolenie Twoich klientów to większe korzyści finansowe dla Twojego biznesu!

 • 4. Błyskawiczne suszenie i utwardzanie materiału lakierniczego.

  Dla procesu suszenia i ogrzewania najlepiej nadają się promienniki krótkofalowe, które wyróżnia się optymalnym współczynnikiem penetracji i przenikania przestrzeni oraz warstwy podlegającej suszeniu. Fale podczerwone przechodzą przez materiał i natychmiast docierają do metalu, nie nagrzewając niepotrzebnie powietrza wokół suszonego przedmiotu. Proces suszenia przebiega zatem bez udziału powietrza w kierunku od warstw wewnętrznych na zewnątrz.

  W chwili dotarcia promieniowania do metalu wydzielane jest ciepło i rozpoczyna się suszenie materiału lakierniczego. Zarówno powierzchnia, jak i cała struktura materiału ulegają suszeniu i utwardzeniu.

  Jako ostatnia wysycha warstwa zewnętrzna. Daje to gwarancję, że dolne warstwy materiału zostały odpowiednio utwardzone, idealnie przywarły do podłoża, a na uzyskanej powłoce nie doszło do mikropęknięć.

  Tak suszona powierzchnia charakteryzuje się doskonałą jakością oraz trwałością.

  Czas suszenia promiennikami krótkofalowymi jest niezwykle krótki – wynosi zaledwie kilka minut (uzależniony jest od suszonego materiału), pozwala to na uzyskanie oszczędności energii w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

  Zastosowanie:

  • suszenie powłok lakierniczych, farb, szpachli, żywic stosowanych w lakiernictwie i przemyśle
  • wygrzewanie przy naprawach elementów z tworzyw sztucznych
  • odmrażanie i suszenie karoserii oraz tapicerek samochodowych
Promienniki ciepła - pies
Promienniki ciepła -ogródek

Ogrzewana powierzchnia:

Obszar wewnętrzny – ok. 140 W na 1 m2
Lampa 2 kW ogrzewa powierzchnię ok. 14 m2

Obszar zewnętrzny – ok. 170 W na 1 m2
Lampa 2 kW ogrzewa powierzchnię ok. 12 m2

Promienniki ciepła - ogrzewana powierzchnia

Zalety zastosowania promienników ciepła na podczerwień:

 • oszczędność energii elektrycznej, która nie jest niepotrzebnie zużywana na ogrzewanie powietrza
 • możliwość ogrzania dużej powierzchni (nawet 12 mkw. ogrzewanych przez jeden promiennik o mocy 2 kW)
 • uzyskanie pełnej mocy grzewczej od razu w sekundę po włączeniu urządzenia
 • możliwość tworzenia tzw. stref ciepła, czyli skierowania fali cieplnej na ściśle określoną powierzchnię
 • uzyskanie efektu WELLNESS, czyli ciepła przynoszącego relaks i pozytywnie wpływającego na zdrowie
 • brak unoszeniu kurzu i powodowania cyrkulacji powietrza, co oznacza możliwość stosowania promienników podczerwieni również przez alergików
 • cicha i bezwonna praca urządzeń
 • niskie koszty eksploatacji (godzina pracy promiennika o mocy 2 kW kosztuje ok. 1 PLN)
 • łatwy montaż i obsługa
 • dowolność w kierowaniu emisji energii cieplnej pochodzącej z promiennika
 • emisja przytulnego, przytłumionego światła
 • wysoki poziom efektywności urządzeń (aż 96% energii elektrycznej ulega transformacji w energię cieplną)
 • użycie wyjątkowo wydajnych i trwałych rur grzewczych Gold HeLen, pokrytych warstwą złota
 • brak konieczności organizowania wolnego miejsca potrzebnego do eksploatacji systemu
 • bardzo długa żywotność – ok. 5000 – 7000 godzin działania żarnika (elementu grzewczego)
 • odporność na każde warunki atmosferyczne (klasa ochrony IP65)
Promienniki ciepła - zalety

Wszystkie oferowane przez nas promienniki podczerwieni posiadają powleczone warstwą złota rury grzewcze Gold Helen.

Na nasze urządzenia oferujemy 2 lata gwarancji. Proponujemy zastosowanie bezpiecznika typu B, aby zapewnić właściwe działanie promiennika.

Dostarczamy najlepsze lampy grzewcze z przeznaczeniem do zaspokajania indywidualnych potrzeb.