Promienniki podczerwieni / ciepła

Rewolucyjna technologia, w której działają nasze lampy (promienniki), bazuje na wykorzystaniu fal światła z obszaru poniżej (łac. infra) czerwonego obszaru widzialnego światła. To kojące i przyjemne ciepło porównać można z promieniami słonecznymi, słońce jest bowiem największym promiennikiem.

Wielką zaletą tej technologii jest fakt, że cała emitowana przez lampy energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa bezpośrednio osoby oraz przedmioty znajdujące się w polu jej padania. Co istotne, powietrze nie jest niepotrzebnie ogrzewane, jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych.

Dlatego też nasze lampy można stosować zarówno do ogrzewania przestrzeni zewnętrznych, jak i wnętrz. Wszędzie tam, gdzie wymagane jest natychmiastowe, wydajne źródło ciepła, bez uprzedniego podgrzewania.

Lampy emitują ogrzewające i kojące ciepło na odległość wielu metrów. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii podczerwieni możliwe stało się ogrzewanie powierzchni do ok. 12 mkw. za pomocą jednej lampy.

Skąd bierze się tak wysoka skuteczność naszych urządzeń?

Spośród lamp grzewczych (promienników ciepła) rozróżniamy, w zależności od długości emitowanej fali, promienniki krótko-, średnio- oraz długofalowe (wysoko-, średnio- i niskotemperaturowe), różniące się zdolnościami przejścia ciepła przez przestrzeń (przy wykorzystaniu tej samej mocy). Tylko oferowane przez nas promienniki krótkofalowe zapewniają bezstratne przejście ciepła przez przestrzeń, a tym samym możliwość ogrzewania w warunkach złej izolacji, a nawet całkowicie bądź częściowo otwartej przestrzeni.

Korzyści z zastosowania lamp grzewczych (promienników ciepła)

 • 1. Hale, warsztaty, magazyny

  Dzięki technologii krótkofalowej podczerwieni stało się możliwe precyzyjne ogrzewanie określonych obszarów lub stanowisk pracy, a co za tym idzie zdecydowane zmniejszenie kosztów eksploatacji systemu ogrzewania.

  Zapewniony jest natychmiastowy komfort cieplny pracownikom przebywającym na określonej powierzchni przy niższej temperaturze powietrza o ok. 4 do 5°C. I to bez konieczności wcześniejszego podgrzewania całego obiektu.

  Duże straty ciepła systemów konwencjonalnych należą już do przeszłości. Żadnego ciepła, które zbędnie gromadzi się pod sufitem hali i które ucieka przez drzwi lub bramy. Szczególnie w dużych halach, gdzie muszą zostać ogrzane precyzyjnie określone obszary pracy lub miejsca, w których ciepło potrzebne jest tylko przez określony czas, można z naszym systemem grzewczym uzyskać duże oszczędności energii.

  Nasze promienniki można zastosować tam, gdzie tkwi największy potencjał oszczędności: w magazynach, halach przemysłowych, przy stanowiskach montażowych lub produkcyjnych, każdego rodzaju warsztatach, w halach sportowych, kościołach a także przy hodowli zwierząt.

 • 2. Klient indywidualny

  Wydłużmy czas, który można miło spędzić na przydomowym tarasie, czy przy grillu. Dotąd można było rozkoszować się tymi chwilami tylko dopóty, dopóki czuliśmy na sobie promienie słońca. Teraz można to robić bez ograniczeń i bez obawy, że po zmroku zrobi się nam zimno. Krótkofalowe promienniki ciepła, zwane też lampami grzewczymi, błyskawicznie ogrzeją wybrane przez nas miejsce, tanio i bez strat ciepła z powodu odpływu ogrzanego powietrza.

  Promienniki emitują ciepło falowe. Dociera ono bez strat bezpośrednio do osób znajdujących się w polu działania urządzenia, zapewniając im komfort termiczny. Możemy zatem „wycelować” lampą grzewczą na przykład w stół, przy którym siedzimy wraz z gośćmi, i w ciągu sekundy zapewnić wszystkim ciepło. Urządzenie zaczyna bowiem działać na pełnym poziomie efektywności natychmiast po uruchomieniu.

  Przydatną cechą jest też jego mobilność – można umieścić go na przenośnym statywie, by stanął właśnie tam, gdzie akurat potrzebujemy ciepła. Dysponując zatem przedłużaczem, można ogrzać miejsca w ogrodzie znacznie oddalone od zabudowań. Ciepło, które emitują promienniki, jest kojące i zbliżone do słonecznego.

 • 3. Gastronomia

  Okres wiosenny, letni oraz jesienny to czas aranżacji przestrzeni zewnętrznej obiektów hotelowych i gastronomicznych. Niestety uzależniona jest ona od sprzyjającej pogody, w tym w ogromnym stopniu od temperatury powietrza. Nasze lampy stanowią idealne rozwiązanie do tego celu. Ich zastosowanie pozwala uwolnić się od problemu chłodnych dni i wieczorów. Umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni ogródka, podnoszą satysfakcję klientów, prowadzą do zwiększenia zysków oraz stają się czynnikiem przewagi konkurencyjnej Twojego obiektu!

 • 4. Błyskawiczne suszenie i utwardzanie materiału lakierniczego.

  Dla procesu suszenia i ogrzewania najlepiej nadają się promienniki krótkofalowe, które charakteryzują się optymalnym współczynnikiem penetracji i przenikania przestrzeni oraz suszonej warstwy. Fale podczerwone przechodzą przez materiał i natychmiast docierają do metalu, nie nagrzewając niepotrzebnie powietrza wokół suszonego przedmiotu. Proces suszenia przebiega zatem bez udziału powietrza w kierunku od warstw wewnętrznych na zewnątrz.

  W chwili dotarcia promieniowania do metalu następuje wydzielenie ciepła i rozpoczęcie procesu suszenia materiału lakierniczego od wewnątrz do zewnątrz. Suszona i utwardzana zostaje zarówno powierzchnia, jak i cała struktura materiału.

  Ostatnią warstwą wysychającą jest warstwa zewnętrzna, dzięki czemu ma się pewność, że dolne warstwy suszonego materiału są prawidłowo utwardzone, bardzo dobrze przylegają do podłoża, a uzyskana powłoka pozbawiona jest mikropęknieć.

  Tak suszona powierzchnia charakteryzuje się doskonałą jakością oraz trwałością.

  Czas suszenia promiennikami krótkofalowymi jest niezwykle krótki – wynosi zaledwie kilka minut (uzależniony jest od suszonego materiału), pozwala to na uzyskanie oszczędności energii w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

  Zastosowanie:

  • suszenie powłok lakierniczych, farb, szpachli, żywic stosowanych w lakiernictwie i przemyśle
  • wygrzewanie przy naprawach elementów z tworzyw sztucznych
  • rozmrażanie i suszenie powierzchni karoserii i powłok tapicerskich
Promienniki ciepła - pies
Promienniki ciepła -ogródek

Ogrzewana powierzchnia:

Obszar wewnętrzny – ok. 140 W na 1 m2
Lampa 2 kW ogrzewa powierzchnię ok. 14 m2

Obszar zewnętrzny – ok. 170 W na 1 m2
Lampa 2 kW ogrzewa powierzchnię ok. 12 m2

Promienniki ciepła - ogrzewana powierzchnia

Zalety zastosowania lamp grzewczych podczerwieni:

 • brak marnotrawienia energii elektrycznej – brak strat ciepła z powodu odpływu ogrzanego powietrza
 • duża ogrzewana powierzchnia (lampa o mocy 2kW ogrzewa powierzchnię ok. 12 mkw.)
 • natychmiastowe ciepło bez konieczności uprzedniego rozgrzewania lampy – pełna wydajność w sekundę po włączeniu
 • możliwość precyzyjnego ogrzewania konkretnych, wydzielonych powierzchni – tworzenie stref ciepła
 • kojące ciepło (efekt WELLNESS)
 • przyjazne dla alergików – bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza
 • działanie bezzapachowe i bezhałasowe

 • technologia energooszczędna (koszt eksploatacji ok. 90 gr za godzinę pracy lampy 2 kW)
 • łatwy montaż i obsługa
 • możliwość dowolnego nakierowania ciepła emitowanego przez lampę
 • emisja przytulnego, przytłumionego światła
 • wysoka efektywność (zamiana 96% energii w ciepło)
 • zastosowanie wydajnych, pozłacanych rur grzewczych Gold HeLen
 • eksploatacja bez absorpcji wolnego miejsca
 • długa żywotność rur świecących (5000 godzin)
 • odporność na każde warunki atmosferyczne (klasa ochrony IP65)
Promienniki ciepła - zalety

Zakupione u nas produkty wyposażone są w oryginalne pozłacane rury grzewcze Gold HeLen.

Oferujemy 2 lata gwarancji. W celu poprawnego funkcjonowania urządzenia zalecany jest bezpiecznik typu B w instalacji elektrycznej.

Nasze produkty znajdują obecnie zadowolonych użytkowników w następujących krajach: Polska, Niemcy, Austria, Holandia, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Portugalia.

Dostarczamy najlepsze lampy grzewcze z przeznaczeniem do zaspokajania indywidualnych potrzeb.