Strefa wiedzy to miejsce, w którym eksperci firmy Global odpowiadają na najczęściej zadawane pytania przez osoby zainteresowane naszymi produktami.

Można czytać w kolejności wstawianych odpowiedzi lub wybrać konkretną kategorię, których nazwy pokazane są każdorazowo pod pytaniem. Po kliknięciu w daną kategorię wyświetlą się odpowiedzi na wszystkie pytania z danej kategorii, np. „Eksploatacja i montaż”.

Jak przygotować instalację elektryczną pod panele?

Będąc na etapie budowy lub remontu można wykorzystać ten moment na to, aby przygotować przewody zasilające (okablowanie) do paneli grzewczych schowane w ścianie. A po finalnym przygotowaniu pomieszczeń na ścianach lub na suficie będą wisieć panele, koło włączników światła będą widoczne termostaty, natomiast przewody będą ukryte w ścianie.

Czytaj dalej

Co to jest fala podczerwona?

Fala podczerwona to fragment widma słonecznego, docierającego ze Słońca do Ziemi, odpowiedzialna za odczucie ciepła. Rozpraszając światło na kropli wody, czyli tak jak powstaje tęcza, widzimy różne kolory,..

Czytaj dalej

Termostaty wbudowane w panele

Nasze panele nie mają wbudowanych termostatów, ponieważ jest to najgorsze z możliwych rozwiązań, a mianowicie: – wbudowywanie czujnika temperatury w grzejnik mija się z celem, ponieważ czujnik (termostat) będzie zbyt szybko odczytywać wzrost temperatury i będzie to prowadzić do ciągłych przekłamań – wbudowywanie czujnika temperatury, czyli elementu elektronicznego, w grzejnik prowadzi do jego szybkiego przepalenia…

Czytaj dalej