Promiennik podczerwieni to urządzenie, które przetwarza energię elektryczną w ciepło i ogrzewa, emitując fale podczerwone. Promiennik ogrzewa szybko, nie powoduje cyrkulacji powietrza i ma dobry wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne, stanowiąc przy tym alternatywę dla bardziej tradycyjnych metod pozyskiwania ciepła. Szerokie spektrum korzyści i zastosowań urządzenia wpływa na coraz większe zainteresowanie promiennikami zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. W zależności od zastosowania promienniki różnią się swoją budową oraz wyglądem i dzielą się krótko- i długofalowe.
Promienniki krótkofalowe
Promienniki krótkofalowe z racji swojej charakterystyki pracy dają możliwość ogrzewania punktowego, strefowego. Aby osiągnąć taki efekt promiennik taki musi być w odpowiedni sposób skonstruowany. A mianowicie sercem tego urządzenia jest powleczony warstwą złota. wypełniony gazami szlachetnymi szklany żarnik, stąd też pełna profesjonalna nazwa takiego urządzenia kwarcowo – halogenowy krótkofalowy promiennik podczerwieni. Następnie, aby uzyskać efekt ukierunkowania ciepła wspomniany żarnik umieszczony jest w odbłyśniku, czyli walcowatym kształcie otwartym z jednej strony, z której to następuje emisja ciepła. W tym miejscu należy podkreślić, że jakość promienników różni się między sobą jakością zastosowanego żarnika, oraz sposobem wyprofilowania odbłyśnika oraz materiałami z jakiego cały promiennik jest wykonany. Krótkofalowy promiennik podczerwieni jest zazwyczaj umieszczany na ścianie lub na suficie. Cechą charakterystyczną jest szybkość działania, gdyż zaraz po uruchomieniu urządzenia ogrzewana jest konkretna powierzchnia w pomieszczeniu. To właśnie te modele znajdziecie w naszej ofercie: https://global-online.pl/promienniki-ciepla/.
Promienniki długofalowy czyli panel grzewczy
Promienniki długofalowe, panele grzewcze zbudowane są w formie płyt, które między sobą różnią się zastosowanym materiałem. Najtrwalsza konstrukcja powstaje ze stali, co czyni tak wykonane panele praktycznie niezniszczalnymi. Sercem tego typu promienników jest element grzewczy, który nagrzewając się, oddaje ciepło na powierzchnię urządzenia, a dopiero rozgrzana powierzchnia oddaje ciepło do pomieszczenia w formie fali podczerwonej. Cechą charakterystyczną jest brak światła podczas pracy oraz emisja ciepła w sposób rozproszony, dzięki temu ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu i w efekcie uzyskiwany jest równy rozkład temperatury. Bliższe szczegóły znajdziecie na naszej stronie https://global-online.pl/panele-grzewcze/