Osoby, które chcą poznać zalety technologii ogrzewania podczerwienią we własnym domu, nie muszą rezygnować z dotychczasowego systemu grzewczego. Panele infrared mogą być jego uzupełnieniem. W niektórych sytuacjach dane pomieszczenie wymaga dodatkowego źródła ciepła. W innych przypadkach, kiedy ogrzewana przestrzeń jest duża, pożądane może okazać się dogrzanie jakiejś jej części. W obu tych sytuacjach panele pomogą rozwiązać problemy związane z uzyskaniem właściwej temperatury.
Kiedy warto pomyśleć o dogrzaniu pomieszczenia?
Z pewnością warto rozważyć tę opcję w przypadku wszystkich pokoi, w których ze względu na nieszczelne okna bądź też wadliwą izolację cieplną następuje znacząca utrata ciepła pochodząca z dotychczasowego systemu grzewczego. Dodatkowego źródła ciepła może też wymagać pokój, w którym przebywać będzie małe dziecko. Noworodki potrzebują nieco wyższej temperatury niż osoby dorosłe, dlatego utrzymanie odpowiedniej i stałej ciepłoty w takiej sytuacji jest istotne ze względu na zdrowie i komfort maluszka.
Kwestia dogrzewania nie musi się jednak odnosić tylko do pomieszczeń domowych.
Panele na podczerwień nie tylko w domu: różne zastosowania
Dodatkowe urządzenia grzewcze mogą okazać się przydatne na przykład w przestrzeniach biurowych. W ich przypadku dodatkowe źródła ciepła sprawdzą się, jeśli chcemy dogrzać stanowiska pracownicze. Podobnie jest z warsztatami, halami czy restauracjami posiadającymi taras zewnętrzny. W każdej z tych przestrzeni nie jest konieczne każdorazowe ogrzewanie całej przestrzeni. Z drugiej strony istniejące systemy ogrzewania w takich miejscach bywają po prostu niewystarczające.
Dlaczego panele sprawdzą się jako urządzenia dogrzewające?
Panele grzewcze mają kilka cech, które sprawiają, że wyróżniają się one wśród urządzeń grzewczych. Przede wszystkim umieszczamy panel w pomieszczeniu, które ma zostać dogrzane i za pomocą termostatu ustawiamy temperaturę, jaka ma panować w tym danym pomieszczeniu. Dodatkowo temperaturę osiągamy relatywnie szybko (panele naszej produkcji potrzebują tylko 8 minut, aby się rozgrzać i osiągnąć pełną wydajność.
Jeśli oczekujemy punktowego ogrzania części większej przestrzeni, wtedy dobrym wyborem będzie promiennik krótkofalowy emitujący kierunkowe fale ciepła, które trafiają wprost do celu, który ma zostać ogrzany. Można go dowolnie ustawić i jest bezpieczny dla osób znajdujących się w jego pobliżu. Jeśli mamy do czynienia z mniejszym pomieszczeniem, wystarczającym rozwiązaniem może okazać się promiennik długofalowy, umieszczony na ścianie lub suficie. W obu przypadkach technologia podczerwieni bez strat ciepła podniesie odczuwalną temperaturą. Co istotne, używając promienników łatwo jest także utrzymać stałą temperaturę.
Opinie użytkowników – zalety ogrzewania na podczerwień
Ogrzewanie przy wykorzystaniu promienników podczerwieni ma swoich zwolenników i przeciwników. Jeżeli chodzi o zalety ogrzewania na podczerwień, użytkownicy najczęściej chwalą sobie ich wysoką wydajność, co bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki. Do tego mogą być zasilane przy użyciu fotowoltaiki. Ogrzewanie na podczerwień jest chętnie wybierane również ze względu na to, że po prostu szybciej nagrzewa pomieszczenia. Według opinii naszych kupujących panele na podczerwień są również o wiele bardziej estetyczne niż konwencjonalne grzejniki – z tego względu są często traktowane również jako element dekoracyjny. Kupujący cenią sobie możliwość montażu paneli w różnych miejscach w mieszkaniu, nie tylko na ścianie, ale też na suficie. Często wspominaną zaletą naszych grzejników jest brak konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych i przeglądów oraz fakt, że panele świetnie sprawdzają się w domach osób cierpiących na alergię na kurz, jako że nie doprowadzają do ruchu powietrza, a tym samym ograniczają ilość krążących wokół drobnoustrojów.
Czy warto inwestować w promienniki podczerwieni?
Liczne zalety sprawiają, że zdecydowanie opłaca się inwestować w ten system grzewczy. Jest to dobra decyzja, zwłaszcza z uwagi na rosnące koszty energii – panele na podczerwień są po prostu bardziej efektywne, czyli potrzebują mniej energii do zapewnienia tej samej temperatury co tradycyjne grzejniki. Dowodem na to są liczne pozytywne opinie osób, które od dawna korzystają z promienników w swoim domu. Warto dodać, że jest to zróżnicowana grupa, zarówno pod względem wieku, jak i miejsca, sposobu oraz częstotliwości korzystania z grzejników. Stanowi to najlepsze potwierdzenie tego, że promienniki podczerwieni to rozwiązanie uniwersalne.
Ich dobór i montaż musi być jednak przeprowadzony przez fachowców – w tym zakresie polecamy skorzystanie z usług firmy Global. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży a do tego oferujemy panele naszej własnej produkcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w temacie ogrzewania na podczerwień, skontaktuj się z naszymi przedstawicielami ‒ jesteśmy do Twojej dyspozycji!