Decydując się na konkretny model ogrzewania naszego domu, zależy nam na tym, by obok niskich kosztów pozyskiwania ciepła, było ono wygodne w użytkowaniu i nie szkodziło naszemu zdrowiu i środowisku. Takie przemyślenia towarzyszą również posiadaczom domów drewnianych, którym tak samo zależy na ekonomicznym i bezpiecznym sposobie pozyskiwania ciepła. Czy w tym przypadku sprawdzi się model ogrzewania podczerwienią? Czy istnieją jakieś przesłanki, by z takiego ogrzewania zrezygnować?
Gwarancja ciepła
Ogrzewanie podczerwienią ma niezliczoną liczbę zalet, niezależnie od rodzaju budynku, w którym zostanie zainstalowane. Wybierając podczerwień, świadomie decydujemy o naszym zdrowiu i środowisku, gdyż ten typ ogrzewania jest całkowicie bezpieczny dla nas samych i naszego otoczenia. Ogrzanie drewnianego domu podczerwienią na pewno będzie skuteczne i efektywne, gdyż drewno to bardzo łatwo nagrzewający się materiał, a przy tym doskonale utrzymujący ciepło, co przełoży się na komfort cieplny w ogrzewanych pomieszczeniach. Zastosowanie podczerwieni w drewnianym budynku jest gwarantem bezpieczeństwa, bo – w przeciwieństwie do ogrzewania tradycyjnego – nie mamy tu kotła, paliwa czy powstających podczas spalania odpadów, które mogłyby nam zagrażać.
Gwarancja oszczędności
Jeśli zastanawiamy się, czy ze względu na inny budulec naszego domu powinniśmy zdecydować się na ten innowacyjny model ogrzewania, wybór powinien być oczywisty. Ogrzewanie na podczerwień jest szczególnie polecane do budynków wykonanych z drewna ze względu na cechy tego surowca, ale również ze względu na ekonomiczność takiego przedsięwzięcia. Wykorzystując właściwości drewna, które dobrze izoluje ciepło, możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Odpowiednie ocieplenie i właściwy dobór paneli grzewczych przyniesie widoczne gołym okiem rezultaty na rachunkach za prąd. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury w domu łatwo jest utrzymać ciepło, dzięki czemu mamy zapewniony komfort cieplny bez dodatkowych kosztów.
Decyzjom podejmowanym w trakcie budowy domu często towarzyszą wątpliwości i wahania. Zasięgajmy opinii fachowców i profesjonalistów w swoich branżach, kierujmy się intuicją i własnymi preferencjami, tak by efekt końcowy zadowalał w pełni nasze upodobania i nie był zbyt bolesny dla rodzinnych finansów. Decydując się na podczerwień w drewnianym domu, możemy być pewni sukcesu.
6 powodów, dla których warto zainwestować w ogrzewanie podczerwienią w drewnianym domu
Żeby przedstawić główne argumenty, dla których warto zainwestować w ten rodzaj ogrzewania, stworzyliśmy listę kilku najważniejszych zalet paneli infrared. Należą do nich:
1. Szybkie nagrzewanie się pomieszczeń
Drewniane domy są często wykorzystywane w roli posiadłości letniskowych, znajdujących się z dala od miasta, w pobliżu jezior lub gór. Są one odwiedzane głównie w sezonie letnim i jesiennym, na weekend lub maksymalnie kilka dni w tygodniu, zatem w środku warto zastosować system ogrzewania zapewniający szybki komfort cieplny. Do takowych należy właśnie ogrzewanie przy użyciu podczerwieni, które bezpośrednio oddziałuje na obiekty znajdujące się w pobliżu. Dzięki temu dochodzi do ich szybkiego nagrzania się. Jest to szczególnie istotne właśnie w miejscach użytkowanych sporadycznie. A dodatkowo stosując termostaty z możliwością zdalnej regulacji za pomocą modułu WiFi możliwe jest podniesienie temperatury przed przyjazdem i wejście do odpowiednio nagrzanego domu.
2. Możliwość przenoszenia źródła ciepła
Nasze urządzenia stanowią ogrzewanie uniwersalne, które może być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. Wystarczy, że zaopatrzymy się w elektryczne promienniki podczerwieni (panele grzewcze) wyposażone w nóżki, a uzyskamy mobilne urządzenia, które będzie można przenosić do różnych pomieszczeń.
3. Suche i ciepłe ściany
Wnętrza domów drewnianych są w szczególności narażone na powstawanie pleśni i grzybów. Ogrzewanie podczerwienią znacząco ogranicza to ryzyko, jako że efektywnie osusza wilgotne powierzchnie. Jest to szczególnie istotne dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Warto wspomnieć również o tym, że odpowiednio ciepłe i suche ściany mają lepsze właściwości izolujące.
4. Możliwość elastycznego wykorzystania
Panele grzewcze na podczerwień mogą stanowić główne źródło ogrzewania, a także być jedynie jego uzupełnieniem. Świetnie sprawdzają się do tymczasowego ogrzewania pokoi w okresach przejściowych, czyli wczesną wiosną i późną jesienią.
5. Mała ilość miejsca
Urządzenia grzewcze na podczerwień zajmują niewiele przestrzeni i nie wymagają żadnego dodatkowego pomieszczenia. Mogą być przy tym estetycznie dopasowane do aranżacji wnętrz. Panele odznaczają się eleganckim i dyskretnym wyglądem.
Należy pamiętać o tym, że ogrzewanie podczerwienią spełni nasze oczekiwania tylko wtedy, gdy jest ono odpowiednio dobrane. W tym zakresie warto skorzystać ze wsparcia naszych ekspertów.
6. Bezpieczna konstrukcja
Panele grzewcze firmy Global są wyposażone wewnątrz w warstwę izolacyjną, dzięki której całe ciepło kierowane jest na front urządzenia, pozostawiając tył rozgrzany do niewielkiej temperatury (rzędu 30-35 st.C.) , dzięki czemu nasze panele są całkowicie bezpieczne i można je montować na drewnianych ścianach.