W naszym klimacie sezon grzewczy trwa właściwie pół roku. Żeby w tym długim czasie zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort cieplny, nasze domy są ogrzewane, na różne sposoby i często z różnym skutkiem. To, na jaki sposób pozyskiwania ciepła się zdecydujemy, jest o tyle ważne, że ogrzewanie to najkosztowniejsza z domowych instalacji, i to zarówno w przypadku kosztów inwestycyjnych, jak i eksploatacyjnych. Dlatego jeśli wydajemy już sporo pieniędzy, powinniśmy być zadowoleni z efektu końcowego. Niesyty, często jest zupełnie inaczej i stajemy przed trudną decyzją zmiany sposobu ogrzewania, tak by móc cieszyć się z ciepła w chłodne dni. Dlaczego warto zamienić ogrzewanie konwekcyjne na podczerwień? Co nam da taka zmiana i czy będziemy z niej zadowoleni?
Dla zdrowia i bezpieczeństwa
Zmiana ogrzewania konwekcyjnego na podczerwień na pewno nam wyjdzie na zdrowie. Brak wirującego w powietrzu pyłu i kurzu, które przy tradycyjnym ogrzewaniu roznoszą się wraz z ruchem powietrza, na pewno wpłynie korzystnie na nasze drogi oddechowe i alergie. Z takiej zamiany zadowolone też będą osoby wrażliwe na wilgoć, grzyby i pleśń, których przy ogrzewaniu podczerwienią nie znajdziemy w rogach naszych ścian i za meblami, tak jak to się dzieje przy ogrzewaniu konwekcyjnym. Oprócz zdrowia zyskujemy również bezpieczeństwo, bo przy innowacyjnym ogrzewaniu nie mamy kotła, przewodów paliwowych, otwartego ognia czy produktów ubocznych spalania, czyli wszystkich tych elementów, które mogą spowodować ewentualne niebezpieczeństwo.
Dla środowiska
Sprawa naszego klimatu i zmian w nim zachodzących budzi coraz większy niepokój. Dlatego każde rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli choć trochę zadbać o środowisko, powinno być w miarę możliwości wprowadzane w życie. Zmieniając ogrzewanie konwekcyjne na podczerwień, dokładamy małą cegiełkę w walce o naszą przyszłość. Podczas ogrzewania podczerwienią nie ma wydzielania dymu ani substancji zatruwających, stąd ogrzewanie to jest w pełni ekologiczne.
Dla ekonomii
Ogrzewając konwekcyjnie, ogrzewamy cały dom. W przypadku ogrzewania podczerwienią mamy możliwość ogrzania całego domu lub wybranego, pojedynczego pomieszczenia lub też w cyklu naprzemiennym np. w ciągu dnia wyższa temperatura w salonie a niższa w sypialniach, a w nocy niższa w salonie a wyższa w sypialniach. Dodatkowo czas nagrzewania domu tą metodą jest szybszy a odczuwalny efekt prawie natychmiastowy (czas rozgrzania paneli to tylko 8 minut). Pozyskiwane ciepło nie wędruje do góry, dzięki czemu nie płacimy za straty, jakie ponosimy przy ogrzewaniu konwekcyjnym. A koszty ogrzewania domu o powierzchni 100 m.kw. średnio miesięcznie w ciągu sezonu grzewczego to ok. 500 PLN, czyli przyjmując 6 miesięcy sezonu grzewczego ok 3000 PLN. Czyli ok. 5 PLN na m.kwadratowy.
Niewątpliwie najlepiej już na etapie wyboru projektu domu zdecydować się na ogrzewanie podczerwienią, które przy swoich licznych zaletach jest najlepszym sposobem ogrzewania. Jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy niezadowoleni z ogrzewania, które już mamy, warto zdecydować się na zmianę i postawić na wygodę, bezpieczeństwo i nasz komfort.
Chętnych na wymianę ogrzewanie konwekcyjnego na nowoczesną technologię ogrzewania podczerwienią zapraszamy do skorzystania z naszej oferty: https://global-online.pl/ogrzewanie-na-podczerwien/.