Przejściowe pory roku są pod względem ogrzewania mieszkania problematyczne. Wiosną zdarza się, że centralne ogrzewanie jest już wyłączone, ale wieczory i noce wciąż potrafią być chłodne. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w czasie jesiennych dni – w początkowym ich okresie mieszkanie może okazać się niewystarczająco ciepłe.
W przypadku obu tych pór roku temperatura może ulegać znacznym wahaniom – to dodatkowo utrudnia utrzymanie stałego poziomu ciepła. Warto być przygotowanym na takie sytuacje. Rozwiązaniem może być posługiwanie się alternatywnym źródłem ogrzewania, jakim są promienniki podczerwieni (panele grzewcze).
Zachowaj komfort cieplny przez cały rok
Wykorzystanie urządzeń grzewczych, które emitują fale podczerwieni może okazać się rozwiązaniem, którego potrzebujemy, aby utrzymać właściwą temperaturę także w okresie przejściowym. Dlaczego ta technologia nadaje się do tego zadania? Wymieńmy kilka najważniejszych powodów!
- Promienniki ciepła, zarówno krótkofalowe, jak i długofalowe, emitują ciepło, które dociera bezpośrednio do ciała człowieka, co oznacza, że mimo niższej temperatury otoczenia domownicy odczuwać będą komfort. Jest to zaleta, którą docenimy podczas jesieni i wiosny, kiedy temperatura otoczenia nie jest aż tak niska, żeby konieczne było ogrzewanie całego domu lub mieszkania.
- Dzięki urządzeniom grzewczym wykorzystującym fale podczerwieni łatwo utrzymać stałą temperaturę. Zmienna pogoda, z którą spotykamy podczas pór przejściowych nie będzie już problemem.
- Wykorzystując panele grzewcze, budujemy system grzewczy, który jest niezależny od centralnego ogrzewania.
Promienniki ciepła jesienią i wiosną
Jeśli mamy dom z tarasem bądź ogrodem, z pewnością chcielibyśmy korzystać z czasu na świeżym powietrzu nie tylko latem. Aby cieszyć się przez dłuższy czas urokami jesieni i wiosny, możemy wykorzystać krótkofalowe promienniki. Jeśli ustawimy je na stojaku, otrzymamy źródło ciepła, które umili wieczory spędzone na przydomowej ławce, huśtawce lub przy stole. Jest to możliwe ponieważ technologia ogrzewania podczerwienią nie powoduje strat ciepła. Z tego powodu wspomniane urządzenia nadają się do użytku w przestrzeni zamkniętej, ale też częściowo otwartej. Warto dodać, że promienniki krótkofalowe emitują intensywne ciepło już w sekundę po uruchomieniu.