Panele są urządzeniami jednofazowymi, także podłączenie termostatu odbywa się poprzez poprowadzenie przewodów zasilających „przez” termostat. Oczywiście odpowiednie schematy podłączenia dostarczane są każdorazowo z termostatem.
Pamiętajmy także o tym, aby po montażu paneli grzewczych, nie zasłaniać, ani termostatu ani urządzenia grubymi zasłonami, czy też meblami. Termostat będzie bowiem prawidłowo funkcjonować tylko wówczas, gdy i on, i grzejnik będą odsłonięte. Zasłaniając czymkolwiek termostat musimy liczyć się z tym, że czujnik temperatury, który jest wbudowany w termostat będzie wskazywać błędny pomiar, a to z kolei będzie oznaczać, że panel grzewcze sterowany za pomocą danego termostatu będzie pracować dłużej, niż powinien (w pomieszczeniu zostanie uzyskana pożądana temperatura, a zasłonięty termostat nadal nie będzie wyłączać panelu grzewczego.
Nowoczesne urządzenia sterujące (termostaty) są natomiast na tyle estetyczne, że nie musimy ich przykrywać. Będą nie tylko funkcjonalne, ale mogą również pełnić funkcję ciekawego dodatku do aranżacji wnętrza. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że w przypadku niektórych modeli, obsługiwanych przez wi – fi, możemy sterować termostatem zdalnie, z poziomu aplikacji mobilnej, co jest dużym ułatwieniem, szczególnie wówczas, gdy przebywamy np. w pracy, czy też na urlopie.