W kontekście nowej dyrektywy budynkowej UE, panele na podczerwień wyłaniają się jako innowacyjna technologia, która może zrewolucjonizować sposób, w jaki ogrzewamy nasze domy, jednocześnie znajdując się w pełnej zgodności z nowymi regulacjami. Odkryj, jak możesz przekształcić swój dom w model efektywności energetycznej, oszczędzając przy tym energię i pieniądze.
Zielone światło dla przyszłości – jak nowa dyrektywa budynkowa UE zmienia zasady gry?
Wycofanie pieców na węgiel i gaz, a w efekcie renowacje budynków pod kątem ich ocieplenia oraz zmian ogrzewania ‒ takie zmiany w dużym skrócie planuje Unia Europejska w państwach członkowskich na podstawie nowej „dyrektywy budynkowej”. Nie od dziś wiadomo, że na sercu UE leży ochrona środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W związku z nowymi regulacjami planuje się, że do 2030 roku znacznie zmniejszymy emisję gazów cieplarnianych, a w połowie XXI wieku sektor budownictwa ma być neutralny dla klimatu naszej planety. Jak to będzie wyglądało w praktyce?
Od wspomnianego 2030 roku wszystkie nowo powstające budynki mają być zeroemisyjne, natomiast nieruchomości publiczne mają zostać zmieniane na zeroemisyjne już od roku 2028.
Ciepło z przyszłości – dlaczego panele na podczerwień to idealne rozwiązanie dla Twojego domu?
Budynek zeroemisyjny, to budynek w którym suma zużywanej przez niego energii, pokrywa się z ilością energii odnawialnej wytwarzanej w miejscu jego lokalizacji. Instalacje solarne i fotowoltaiczne staną się zatem kluczowym narzędziem pozyskiwania energii odnawialnej. Panele na podczerwień są z kolei bezpośrednią odpowiedzią na wyzwania stawiane przez nową dyrektywę UE. Dzięki swojej efektywności energetycznej przewyższają działanie tradycyjnych systemów grzewczych, a ekologiczny charakter paneli podczerwonych niewątpliwie wpisuje się w nurt ochrony środowiska.
Instalacja bez tajemnic. Prosty przewodnik po technologii paneli na podczerwień
Zastanawiasz się, jak działają panele na podczerwień i dlaczego są tak dobrym sposobem na ogrzanie Twojego domu? Już odpowiadamy. Panele grzewcze emitują ciepło, które dociera do przedmiotów i osób przebywających w danym pomieszczeniu. Nie jest jednak ogrzewane samo powietrze. Dzięki temu powietrze może nadal utrzymywać stosowny poziom wilgotności, a mieszkańcom nie jest zimno. Taki swoisty mikroklimat to rewelacyjne rozwiązanie dla alergików i osób często borykających się z infekcjami w sezonie grzewczym.
Sama instalacja paneli jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnych przeróbek hydraulicznych. Łatwo ją również można zintegrować z istniejącymi systemami grzewczymi budynków. Panele montuje się zwykle na ścianach lub sufitach, skąd mają idealne pole do działania.
Oszczędzaj energię i pieniądze – ekonomia paneli na podczerwień
Chociaż początkowo inwestycja w panele podczerwone może być wyższa niż montaż tradycyjnego systemu ogrzewania, zwraca się ona wraz z czasem użytkowania. Oszczędności pojawiają się w ramach dużo niższych rachunków za ogrzewanie. W przypadku instalacji systemu magazynującego energię wyprodukowaną w ramach np. fotowoltaiki ‒ wspomniane oszczędności stają się znaczne.
Harmonia stylu i technologii – panele na podczerwień w budynkach z charakterem
Panele grzewcze na podczerwień mają to do siebie, że łatwo jest je dopasować do charakteru danego budynku. Nieważne, czy jest to obiekt sakralny, mieszkanie, dom czy hala magazynowa. Dyrektywa budynkowa teoretycznie zwalnia z nowych regulacji budynki zabytkowe czy rolnicze, ale i w ich przypadku warto pomyśleć o wymianie systemu grzewczego na nowy ‒ ekologiczny. Na naszym blogu możesz poczytać m.in. o tym, jak wygląda ogrzewanie na podczerwień w budynkach sakralnych. Dla wymagających osób, które koniecznie chcą ukryć panel grzewczy, mamy specjalną ofertę, w której panele grzewcze są w formie obrazów!
Jak skorzystać z wsparcia finansowego dla eko-innowacji?
Do 2040 planowane jest całkowite wycofanie pieców na paliwa kopalne. Warto zatem zainteresować się zmianami systemu grzewczego już teraz. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych inwestycja taka może wykraczać poza możliwości portfela, jednak i na to znajdzie się sposób. Państwa europejskie, w tym Polska, organizują rozmaite projekty wspierające finansowanie wdrażania tego typu technologii. Jednym z takich programów dotacyjnych jest „Czyste Powietrze”. Tego, jak „Czyste Powietrze” wspiera instalację paneli na podczerwień w polskich domach również możesz dowiedzieć się z artykułu na naszym blogu. Niezależnym programem pomagającym odzyskać część kosztów poniesionych w ramach unowocześniania systemu grzewczego jest ulga termomodernizacyjna.
Przekształć swój budynek w model efektywności energetycznej razem z panelami na podczerwień!
Inwestycja w panele na podczerwień to krok w stronę lepszej przyszłości. To nie tylko zmniejszenie kwot wydawanych na ogrzewanie, ale zapewnienie bezpieczeństwa oraz zdrowia mieszkańcom ogrzewanych pomieszczeń. Promienniki podczerwieni charakteryzują się też niezrównaną wydajnością oraz bardzo szybkimi efektami ogrzewania. Po ich włączeniu potrzeba zaledwie kilku minut, by czuć przyjemne ciepło w pokoju.
Firma Global od lat zajmuje się produkcją oraz instalowaniem nowoczesnych systemów grzewczych w domach Polaków. Montujemy panele na podczerwień w mieszkaniach prywatnych, ale też w budynkach użyteczności publicznej czy dużych przedsiębiorstwach. Zajrzyj do naszej oferty, a w razie pytań skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Razem zacznijmy zmieniać świat na bardziej ekologiczny!